Hakkımızda

Hakkımda

Özgün Şef

Profesyonel Aşçı

Erzurum doğumlu Özgün Akgün, Baba evinin sürekli misafir  konağı olması nedeniyle misafire, sofra sunum ve adabına aşina olarak yetişmiştir.

Yaz dönemlerinde çıktıkları yaylada misafirlere hazırlamakla başladığı kuzu eti yemeklerindeki becerisini arttırmak için dönemin meşhur Saray Lokantası kültürünü almış, her öğün 40 kazan yemek pişiren ustaların elinde verimli bir çıraklık ve kalfalık dönemi geçirmiş, Erzurum’un belli başlı lokantalarında ustalaştıktan sonra İstanbul’a yerleşmiştir. İstanbul’un elit işletmelerinde aşçıbaşı olarak çalışmalarını sürdüren Özgün Akgün ,yapmış olduğu başarılı çalışmalarla sektöre çok sayıda profesyonel aşçı ve  çeşitli vasıflarda usta şefler yetiştirmiştir. Ülkemizin turistik bölgelerindeki lüks otel mutfaklarında yaptığı çalışmalarla geniş tecrübe sahibi olmuş,

Yabancı ülke mutfaklarını da gezerek yemek konusundaki becerisini üst seviyelere taşımıştır.

Özgün Akgün, yılların verdiği tecrübe ve birikim sonucu dünyanın en zengin ve lezzetli yemeklerinin bulunduğu Türk Mutfağının eşsiz lezzetlerini sunabilmek amacıyla kendi  işletmesini kurmuştur.

İşletme dışında da özel davet, toplantı ve düğünlerde de yemek hazırlama hizmeti vermekte, yemeklerle ilgili organizasyon ve yarışmalarda jüri üyesi olarak görev almaktadır.

Özgün Akgün, geçmişinde katıldığı ulusal ve uluslar arası yarışmalarda  çeşitli ödüller almıştır.

 

  1. Alanya Altın Kepçe Yarışması – Gümüş Madalya
  2. İzmir Ege Yemekleri Yarışması – Bronz Madalya
  3. İstanbul Uluslararası Gastronomi Yarışması – Bir Altın – Bir Gümüş Madalya
  4. Eskişehir Uluslararası Gastronomi Yarışması – Gümüş Madalya ve Altın Madalya alarak sebze oyma birincisi olmuştur.